טיפול בלחץ וחרדה

לֶאוֹרָה אנרגיה וריפוי
טיפול בלחץ וחרדה

המאמר הבא מסביר מהו לחץ, מה עלול לגרום לו וכיצד הוא יכול להשפיע על כל אחד ואחת מאיתנו, כולל מידע על דרכים בעזרתן אתם יכולים לעזור לעצמכם וכיצד לקבל תמיכה.

טיפול במתח

אין טיפולים ספציפיים למתח. אבל ישנם טיפולים לחלק מהסימנים והתסמינים של מתח. אלה עשויים לעזור אם אתם מתקשים לנהל את הלחץ בעצמכם.

שיחה עם רופא

עשוי להיות לכם מועיל מאוד לשוחח עם רופא או רופאת המשפחה שלכם אם:

 • אתם חווה מתח רב.
 • אתם מרגישים לחוצים במשך זמן רב.
 • תחושות הלחץ שלכם משפיעות על הבריאות הפיזית ו/או הנפשית שלכם.

אם מתח גורם לכם לבעיות בריאות גופניות, רופא המשפחה שלכם עשוי לערוך כמה בדיקות כדי לראות כיצד הוא יכול לעזור בניהול התסמינים.

הרופא עשוי להציע כמה אפשרויות שיעזרו לכם לנהל את הלחץ שלכם. ייתכן שהוא יוכל להפנות אתכם לקבוצת תמיכה, אם יש כזו באזור שלכם.

קבוצת תמיכה חברתית היא סוג של טיפול מבוסס קהילה המסייע לכם להתמודד עם בעיות חברתיות המשפיעות על בריאותכם. לדוגמה, זה עשוי לכלול תמיכה בבדידות, בעיות עם כסף או פעילות גופנית. זה גם יכול לעזור לכם למצוא פעילויות שמשפרות את הרווחה שלכם, כגון שיעורי אומנויות וגינון, או הזדמנויות להתנדבות.

טיפול תרופתי

אין תרופה ספציפית ללחץ. אבל ישנן תרופות שיכולות לעזור להפחית או לנהל חלק מהסימנים והתסמינים של מתח.

לדוגמה, הרופא שלכם עשוי להציע לרשום עבורכם:

 • כדורי שינה או כדורי הרגעה קלים, אם אתם מתקשים לישון
 • תרופות נוגדות דיכאון, אם אתה חווים דיכאון או חרדה לצד לחץ
 • תרופות לטיפול בתסמינים פיזיים של מתח, כגון תסמונת המעי הרגיז ( IBS) או לחץ דם גבוה

לפני שתחליטו לקחת תרופה כלשהי, חשוב לוודא שיש לכם את כל העובדות שאתם צריכים כדי לבצע בחירה מושכלת.

טיפול רגשי

שיחה עם איש מקצוע מיומן יכולה לעזור לכם למצוא דרכים להתמודד עם לחץ, מה שיכול יכול לעזור לכם להיות מודעים יותר למחשבות ולרגשות שלכם.

ייתכן שתמצאו גם טיפולים רגשיים מועילים אם הלחץ שלך גורם לבעיות נפשיות אחרות.

יש המון טיפולים רגשיים שונים. חלק מהם עשויים לעזור לכם. אבל לא כולם יתאימו למצב שלכם, ועל כן מומלץ להיוועץ ברופא שלכם כדי להבין מה האפרויות העומדות בפניכם ומה מהן יכולות להועיל לכם.

טיפולים משלימים ואלטרנטיביים

ייתכן שטיפולים משלימים ואלטרנטיביים מסוימים יועילו עבורכם כטיפול בסימנים ותסמינים של מתח. להלן מספר דוגמאות:

 • דיקור
 • ארומתרפיה
 • טיפול בהיפנוזה
 • עיסוי
 • טאי צ'י
 • יוגה 

אתם יכולים לנסות חלק מהטיפולים האלה בעצמכם, בעוד שאחרים נעשים בדרך כלל כחלק משיעור או מפגש אחד על אחד.

רפלקסולוגיה
רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה לטיפול בכאבי ראש ובעיות בטן באמצעות נקודות לחץ בכפות הרגליים

האם ניתן למצוא מזור לכאבי ראש ובעיות בטן בלחיצה עדינה על כף הרגל? רפלקסולוגיה, שיטת טיפול עתיקת יומין, מציעה פתרון טבעי המבוסס על העיקרון שבכפות הרגליים מרוכזות נקודות המשקפות את כל איברי הגוף.

טיפולי רייקי באשדוד
רייקי

טיפולי רייקי באשדוד

זוהי שיטת טיפול אלטרנטיבית המתבצעת באמצעות מגע פיזי ואמצעים נוספים. המטפל מניח את ידיו על גופו של המטופל או מעליו בערך ב-15 עמדות (אם כי המספר עשוי להשתנות בהתאם לסוג הרייקי המתאמן) כדי להקל על זרימת "אנרגיית הרייקי" האוניברסלית מעצמו אל המטופל.

טיפול רפלקסולוגיה באשדוד
רפלקסולוגיה

טיפול רפלקסולוגיה באשדוד

רפלקסולוגיה היא (שיטת טיפול ברפואה משלימה) סוג של טיפול בעיסוי שבו משתמשים בטכניקות מסוימות, הכוללות לחיצה ועיסוי של הרגליים והידיים. היא נתפסת כדרך להקלה על מתח הגוף והיא מקובלת כתרופה חלופית למחלות שונות, כמו חרדה, כאבי ראש, כאבים בשרירים, יתר לחץ דם ועוד.

רפלקסולוגיה באשדוד
רפלקסולוגיה

נפלאות הרפלקסולוגיה באשדוד

רפלקסולוגיה היא שיטת ריפוי עתיקה המשמשת כבר מאות שנים לקידום בריאות ורווחה. טיפול הוליסטי זה שמקורו במצרים, מבוסס על האמונה כי לגוף יש יכולת טבעית לרפא את עצמו, וכי על ידי הפעלת לחץ על נקודות ספציפיות על הרגליים, הידיים והאוזניים אתה יכול לעזור להחזיר את האיזון וההרמוניה לגוף.

מה זה טיפול רייקי ולמי מתאים הטיפול
רייקי

מה זה טיפול רייקי ולמי מתאים הטיפול

רייקי היא שיטת טיפול משלים הקשור לריפוי אנרגטי. התומכים בשיטה אומרים שזה עובד עם שדות האנרגיה מסביב לגוף וכולל העברת אנרגיה אוניברסלית מכפות הידיים של המתרגל למטופל. מחלוקת מסוימת אופפת את הרייקי, שכן מחקר קליני כזה או אחר מעולם לא הוכיח את יעילותו. עם זאת, אנשים רבים שקבלו רייקי טוענים שהם חווים תוצאות חיוביות.

כמה עולה טיפול רייקי
רייקי

כמה עולה טיפול רייקי

רייקי זו שיטת טיפול אשר התגלתה בסוף המאה ה-18 על ידי כומר יפני בשם ד"ר אוסאוי. מקורותיה העתיקים מגיעים מטיבט, לפני כ-6000 שנה, כאשר נזירים השתמשו בטכניקה טיפולית זו והעבירו אותה ביניהם מפה לאוזן, אך עם השנים נעלמה מהעולם. ד"ר אוסואי נתקל בטכניקה במהלך לימודיו והחל להיעזר בה בכדי לרפא את גופם ונפשם של אנשים רבים. 

לאורה אנרגיה וריפוי

מטפלת מומחית עם ניסיון רב בשילוב טיפול פיזי ורוחני שתעזור לך להגיע לשלמות של נפש וגוף.

באיזה טיפול את/ת מעוניין/ת?